ES fondu atvērto durvju dienu ietvaros projektus apciemo turpat 1000 skolēni

Eiropas dienai veltīto pasākumu ietvaros 989 dalībnieki, pārsvarā skolēni no dažādiem Latvijas novadiem, apmeklē vairāk kā 20 Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansētus projektus visā Latvijā.

Skolēnu grupas uzņēma atkritumu apsaimniekošanas poligons “Getliņi”, “Madara Cosmetics”, zinātkāres centrs “ZINOO Rīga” ar Nodarbinātības valsts aģentūras diskusiju, starptautiskā lidosta „Rīga”, Kalnciema kvartāls, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, LU Dabas māja, Rīgas Doms, Rīgas apgabaltiesa, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un daudzi kultūras un dabas objekti visā Latvijā.

Eiropas diena un it īpaši Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā 15.gadadiena ir brīdis, kad pievērst uzmanību un īpaši novērtēt ieguvumus, ko sniedz Latvijas dalība ES. Ar ES fondu atbalsta rezultātiem ikdienā saskaras ikkatrs Latvijas iedzīvotājs. ES fondi tiek ieguldīti gan nozīmīgu infrastruktūras un kultūras objektu attīstīšanā, gan uzņēmumu konkurētspējas celšanā, sabiedrības integrācijā, izglītībā, nodarbinātībā, tostarp arī jauniešu vidū, veselības aprūpes kvalitātes celšanā un vides aizsardzībā.

Latvijā skolēnu ekskursiju iespēju ES fondu projektos organizēja Finanšu ministrija, ES māja un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) Valsts pārvaldes atvērto durvju dienas un Eiropas Savienības mēroga kampaņas “Eiropa manā reģionā” jeb #EUinmyRegion ietvaros. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt un skaidrot apmeklētājiem Latvijas ieguvumus un sasniegumus, kas ir radīti, pateicoties Eiropas Savienības sniegtajām iespējām. Finanšu ministrijas, ES mājas un CFLA visi atvērtie ES fondu projekti minēti šeit un šeit. Savukārt visi Valsts pārvaldes atvērto durvju dienu objekti aplūkojami šeit.

Tradicionāli Eiropas dienas pasākumi tiek organizēti 9. maijā – datumā, kad tika izveidota Eiropas Savienība. 1950. gada 9. maijā, kad Eiropu bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Gadu gaitā projektā iesaistīto nozaru un valstu skaits pieauga, un šī valstu savienība kļuva par mērķi arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

 

Informācijas sagatavotājs:
Lauma Silakaktiņa
Komunikācijas departamenta vecākā eksperte
Tālr.: 67095656
lauma.silakaktina@fm.gov.lv